2020 Pandemi Kural ve Uygulamaları

Sevgili Yarışmacılar,

En başta söylediğimiz gibi, bu yıl Teos ve Alaçatı Tuna Masters turnuvaları pandemiye özel bazı uygulamalar içerecektir. Tabii ki, Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu tüm kurallar zaten geçerli olup, ayrıca turnuvada yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

  1. Sahaya girişler kontrollü olacak, ateş ölçümü vb uygulamalar yapılacaktır. Ayrıca yaka kartı olmayanlar saha içerisine alınmayacaktır. Yarışma günleri boyunca yanında ailesi, arkadaşları vb kişiler olan ekipler, isim listesi vererek yarışma öncesinde, bu kişilere yaka kartı temin edebilirler. Bu tip “takım destek kartı/team support card” sayısı sınırlıdır, başvuru sırasına göre verilecektir.
  2. Sahada sosyal mesafe kurallarına uyulması ve maske takılması zorunludur. Tekneler özel alan olup, tekne içi pandemi kuralları ekip tarafından uygulanmalıdır. Ancak teknelerin içerisinde diğer tekne ekipleri ile birlikte toplu halde bulunmak yasaktır. Tekne ekibi kendi içerisinde olmalıdır.
  3. Bu yıl çantaların içinde, her kişiye ait hijyen seti bulunacak ve kurallara uymanıza olanak sağlayacaktır. Aynı hijyen seti sınırlı sayıdaki ziyaretçilere de dağıtılacaktır. Ayrıca saha içerisinde, el temizliği için çeşitli noktalar bulunacaktır.
  4. Bu yıl geleneksel kutlama yemeği yapılmayacak ve balıklar yakalayan ekiplerin olacaktır. Bu durumda, balıkların bir zarar görmemesi için Teos’ta Şerif Balıkçılık’la bir anlaşma yapıldı. Tartı sonrası, balıklar temizlenip kalıntı kanlardan arındırılacak, 1’er kiloluk filetolar halinde, strafor kutulara yerleştirilecek ve dondurulacaktır. Bu hizmet için Şerif Balıkçılık balık başına 250 TL bedel alacak ve balıklarınızın evinize dönerken donmuş halde yanınıza almanızı sağlayacaktır. Bunun dışında, ekipler, balık kesme, temizleme ve saklama işini kendileri yapacak ise, bu işlemin Marina sınırları içerisinde olmaması ve Marina dışında da, halkın içerisinde ve göz önünde yapılmayıp, gerekli itina gösterilmesi önemlidir. Yine balıktan arta kalan kelle, kuyruk vb parçalar itina ile paketli bir halde ana çöp konteynerine atılmalıdır. Yakalanan balıklara gerekli özenin gösterilmemesi ve mundar edilmesi ceza puanına tabidir.
  5. Bu yıl yeni sponsorumuz Çaycı firması, ana çadır altında yer alacak ve tüm gıda faaliyetlerinde hijyen standartı sağlayacaktır. Ayrıca, kahvaltı ikramı da Çaycı firması tarafından sabah 6.30-7.15 arasında yapılacaktır.
  6. Bu yıl, her yıl imzaladığınız feragatnameye ek olarak sağlık durumu bildiren ek bir feragatname olacaktır.
  7. Turnuva sırasındaki tüm işlemler, minimum temas felsefesi içerisinde yapılacağı için, kıyafet beden değiştirme, nakit para ile ödeme yapma vb işlemlerden kaçınmanızı önemle rica ederiz. Dolaysıyla, ekip beden dağılımı, kalan herhangi bir ödeme gibi işlemleri lütfen turnuva öncesi tamamlayınız.
  8. Keza bu yıl, gerek yakalanan gerekse geri salınan balıkların nizami videoları, organizasyona bedenen teslim edilmek yerine, [WhatsApp ile: +90 (545) 336 6866 ‘a] dijital format ve ortamda sevk edilecektir, takımların ona göre tedbirlerini önceden almaları konusunda uyarılır.
  9. Yine, minimum temas felsefesi gereği, turnuva kuralları bu yıl basılı kitapçık olarak dağıtılmayacaktır. Web sitemizde detaylı olarak yazılan bu kuralları, oradan indirmenizi ve takip etmenizi önemle rica ediyoruz.

Sizi ve kendimizi düşünerek koyduğumuz bu pandemi kuralları her ne kadar sempatik olmayıp, belli kısıtlamalar içerse de, doğru yöntemin bu olduğuna inanıyoruz. Bu yıl turnuvaya katılan ekipleri ön planda tutarak, balıkçılık heyecanının devamını sağlarken, bunu sağlık açısından en az risk alarak yapmanın sizin de onaylayacağınız bir yol olduğunu düşünüyoruz.

Yukarıda yazılı kuralları iyice okuyup algılayarak, hassasiyetle uymanızı rica ederiz. Yıllardır birlikte avlanan balıkçıların gerekli hassasiyeti göstererek iyi bir takım çalışması örneği vereceklerinden eminiz.

© 2024 TUNA MASTERS TEOS