2020 Yarışma Günleri ve Önemli Notlar

Sevgili Yarışmacılar,

Tuna Masters Teos yarışma günleri program değişikliğine gidilmeden Cumartesi ve Pazar (5-6 Eylül 2020) olarak kesinleşmiştir. Ayrıca, programda yapılan değişiklikle, sabah çıkışlar saat 8.00’e alınmış ve bitiş saati (lines out) 17.00 olmuştur. Bu karar, yarışılacak süreyi değiştirmeden, sabah gün ışığından faydalanıp, akşam suyu avına da fırsat tanımak için yapılmıştır. Bundan dolayı, turnuva alanı sabah 6.00’da açılacak ve kahvaltı servisi 6.30-7.15 arası olacaktır.

Her zaman olduğu gibi buz ve yem, sabah 6.00’da Şerif Balıkçılık tarafından getirilecektir. Bunun dışında başka bir tedarikçiden yem ve buz tedarikine izin verilmeyecektir.

Ayrıca, kurallara ek olarak, kural hatası ve/veya süre aşımı sebebiyle puan alması imkânsız olan balıklar için geri salma mecburiyeti getirilmiştir. Hiçbir şekilde tekneye alınamaz ve karaya getirilemezler.

Bu yıl yeni uygulama olarak, Teos Marina, kayıt yapan teknelere, 1 adet ücretsiz otopark ve tüm yarışmacılara free wifi hizmeti sunacaktır. Geçen yıllardan farklı olarak ana giriş kapısının yeri değişmiştir ve sadece marina içerisinden sahaya ulaşılacaktır. Dolayısıyla araçlarınızı marina otoparkına koymanız, sahaya en kolay erişim yolu olacaktır.
Yine geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, kayıt süresinde birikmeyi önlemek adına, kayıtlar Perşembe günü, saat 12.00’den itibaren açık olacaktır.

Daha önce yayınladığımız, pandemi kurallarında değişikliğe gidilerek, yarışma alanına, yarışmacı yakınları hariç, hiç ziyaretçi alınmaması kararlaştırılmıştır. Bu durumda dahi, yaka kartsız giriş izni verilmeyecek ve bu kural ciddiyetle uygulanacaktır. Bundan dolayı, yarışan ekiplerin sahaya gelecek yakınları ile ilgili isim listesi vermesi gerekmektedir. Bu giriş adedi de sınırlı olacağından, bir an önce başvuru yapılmasını rica ederiz.

Bu vesile ile turnuva pandemi kurallarını bir kez daha aşağıda yayınlayıp, dikkatinizi çekmek isteriz.
Turnuvada yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

  1. Sahaya girişler kontrollü olacak, ateş ölçümü vb uygulamalar yapılacaktır. Ayrıca yaka kartı olmayanlar saha içerisine alınmayacaktır. Yarışma günleri boyunca yanında ailesi, arkadaşları vb kişiler olan ekipler, isim listesi vererek yarışma öncesinde, bu kişilere yaka kartı temin edebilirler. Bu tip “takım destek kartı/team support card” sayısı sınırlıdır, başvuru sırasına göre verilecektir.
  2. Sahada sosyal mesafe kurallarına uyulması ve maske takılması zorunludur. Tekneler özel alan olup, tekne içi pandemi kuralları ekip tarafından uygulanmalıdır. Ancak teknelerin içerisinde diğer tekne ekipleri ile birlikte toplu halde bulunmak yasaktır. Tekne ekibi kendi içerisinde olmalıdır.
  3. Bu yıl çantaların içinde, her kişiye ait hijyen seti bulunacak ve kurallara uymanıza olanak sağlayacaktır. Aynı hijyen seti sınırlı sayıdaki ziyaretçilere de dağıtılacaktır. Ayrıca saha içerisinde, el temizliği için çeşitli noktalar bulunacaktır.
  4. Bu yıl geleneksel kutlama yemeği yapılmayacak ve balıklar yakalayan ekiplerin olacaktır. Bu durumda, balıkların bir zarar görmemesi için Teos’ta Şerif Balıkçılık’la bir anlaşma yapıldı. Tartı sonrası, balıklar temizlenip kalıntı kanlardan arındırılacak, 1’er kiloluk filetolar halinde, strafor kutulara yerleştirilecek ve dondurulacaktır. Bu hizmet için Şerif Balıkçılık balık başına 250 TL bedel alacak ve balıklarınızın evinize dönerken donmuş halde yanınıza almanızı sağlayacaktır. Bunun dışında, ekipler, balık kesme, temizleme ve saklama işini kendileri yapacak ise, bu işlemin Marina sınırları içerisinde olmaması ve Marina dışında da, halkın içerisinde ve göz önünde yapılmayıp, gerekli itina gösterilmesi önemlidir. Yine balıktan arta kalan kelle, kuyruk vb parçalar itina ile paketli bir halde ana çöp konteynerine atılmalıdır. Yakalanan balıklara gerekli özenin gösterilmemesi ve mundar edilmesi ceza puanına tabidir.
  5. Bu yıl yeni sponsorumuz Çaycı firması, ana çadır altında yer alacak ve tüm gıda faaliyetlerinde hijyen standartı sağlayacaktır. Ayrıca, kahvaltı ikramı da Çaycı firması tarafından sabah 6.30-7.15 arasında yapılacaktır.
  6. Bu yıl, her yıl imzaladığınız feragatnameye ek olarak sağlık durumu bildiren ek bir feragatname olacaktır.
  7. Turnuva sırasındaki tüm işlemler, minimum temas felsefesi içerisinde yapılacağı için, kıyafet beden değiştirme, nakit para ile ödeme yapma vb işlemlerden kaçınmanızı önemle rica ederiz. Dolaysıyla, ekip beden dağılımı, kalan herhangi bir ödeme gibi işlemleri lütfen turnuva öncesi tamamlayınız.
  8. Keza bu yıl, gerek yakalanan gerekse geri salınan balıkların nizami videoları, organizasyona bedenen teslim edilmek yerine, WhatsApp ile : +90 (545) 336 6866 ‘a dijital format ve ortamda sevk edilecektir, takımların ona göre tedbirlerini önceden almaları konusunda uyarılır.
  9. Yine, minimum temas felsefesi gereği, turnuva kuralları bu yıl basılı kitapçık olarak dağıtılmayacaktır. Web sitemizde detaylı olarak yazılan bu kuralları, oradan indirmenizi ve takip etmenizi önemle rica ediyoruz.
© 2024 TUNA MASTERS TEOS