2018 ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

Sürekli sorulan bazı konuları aydınlatmak ve kurallarımız içerisinde bulunan bazı kısımlara dikkat çekmek istedik. Lütfen aşağıdaki ana başlıklara önem veriniz.

Tuna Masters Teos Yarışmasına az bir süre kaldı. Bugün itibarıyla kesin yarışma günlerinin 22 Eylül Cumartesi ve 23 Eylül Pazar olacağını açıklıyoruz. Yine turnuva öncesinde tüm kuralları iyice okumanızı ve “skipper’s meeting”e muhakkak katılmanızı rica ederiz.

  • Yarışma azami misina çekeri 80 lb’dir. Tuna Masters Teos içerisinde “Master Class” uygulaması yoktur. “Master Class” uygulaması sadece Tuna Masters Alacatı’da (Alaçatı International Fishing Tournament)  vardır.
  •       Nizami zıpkın kullanımı serbesttir, zıpkın kullanımı için kuralları dikkatlice okuyunuz.
  •       TMT’de olta sudan çıkış saati 16:00 olup, son tartı saati 17:00’dir. Turnuva saatleri içinde vurmuş balık ile mücadele, 45 dakikalık ek mücadele süresi standart olarak yarışmacıya tanınır. İkinci bir 30 dk ek süre hakem kurulunun yetkisinde olup, ilk 45 dakikalık bitmeden deklare edilmek şartıyla, yarışmacıya tanınabilir.  Son tartı saati de bu uzatmalara paralel olarak uzatılır, ama gerek avlanma gerekse tartı için toplam ek süre hiçbir şekilde 1 saat 15 dakikayı geçemez.
  •       21 Eylül Cuma av sahası yarışmacılara kapalıdır. Kontrol sırasında avlandığına rastlanan tekneler, puan veya zaman cezasına tabi tutulur. (Geç çıkış)
  •       Daha önceden avlanmış canlı yem ile avlanılamaz. Canlı yem avı turnuvanın başlangıç saati itibariyle turnuva alanı içerisinde yapılabilir, ilk gün yakalanan yemler, canlı tutularak 2. yarışma günü kullanılabilir.
  •       Yem dahil tüm balık avları turnuva sahasında yapılmalıdır. Yem avlamak adi altında turnuva sahası terk edilemez. Herhangi bir sebepten dolayı hakemlerden özel izin almamış teknelerin, seyir amacıyla da olsa, turnuva sahasını terk etmeleri ve uyarıları dikkate almamaları durumu cezaya tabidir.
  •       Bluefin Tuna için, turnuva sırasında, tekne başına olan balık kapasitesi üzerindeki yarışmacı sayısı ile sınırlıdır ve bu sayı 4ü aşamaz.
  •       Balık adedi, yarışmacı sayısına endeksli olduğu için her balık farklı bir yarışmacı tarafından yakalanmak zorundadır. Yani, asıl itibarıyla her yarışmacının 1 balık yakalama hakkı vardır, ancak tekne başına günlük 4’ü aşmamak kaydıyla.
  •       Yakala-bırak kilo ve puanlaması hesaplamasında, suda boyu ölçülen balığın, yine suda çevre ölçümü neredeyse imkânsız olduğu için, turnuvada yakalanan ve karaya getirilen balıkların çevre ölçüsünün ortalaması çarpan olarak kullanılacaktır. Release edilen balığın hesaplaması bu şekilde yapılacaktır.
  •       Tartı veya kural ihlal itirazı, günlük olarak tartı bitim saatini takiben en geç 30 dk içinde, yazılı olarak yapılmalıdır.

Eğer sorularınız olursa, bizi her zamanki gibi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz.

Murat İyriboz: +90 542 5333535

Elvio Pennetti: +90 532 3232063

Hepimiz için keyifli ve bol balıklı bir turnuva geçmesi dileğiyle, sizleri Teos’da ağırlamak üzere bekliyoruz.

Murat & Elvio

© 2024 TUNA MASTERS TEOS