Dikkat: Önemli Bakanlık Duyurusu

Dikkat: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında 2016/36 Nolu Tebliği.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında 2016/36 Nolu Tebliği gereğince 15 Ekim 2016 sonrası itibari ile amatör Mavi Kanat Orkinos (Bluefin) avına mevcut boy ve miktar yasaklarına ilaveten takvim yasağı getirilmiştir.

Bu durumda 15 Ekim den sonra ve bir sonraki yılın 15 Haziranına kadar, amatör balıkçıların boy gözetmeksizin Mavi Kanat Orkinos (Bluefin) yakalamaları yasaktır.

Tebliğ belgesindeki 7. çizelgeye dikkatinizi çekeriz.

Ayrıca, Mavi Kanat Orkinos avının serbest olduğu dönemler içerisinde kabul edilen minimum boy 90cm den 115cm e çıkartılmıştır.

Bu sirkülerdeki uygulamaların tümü AIFT 2016 kurallarına aynen yansıtılacaktır, ancak AIFT 2016 turnuva tarihleri serbest sezona denk geldiğinden dolayı yarışmaya katılanların turnuva kuralları çerçevesinde kaldıkları müddetçe Mavi Kanat Orkinos avlamasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kurallar ile ilgili değişiklikleri yakında kurallar sayfasında bulabilirsiniz.

© 2024 TUNA MASTERS TEOS